Milliyetçilik Safsatası ve Şehitlik

Etrafımızda, baş tağutun 100 yıl önce başımıza sardığı bâtıl ulusçuluk ideolojisine saplanan çok insan var. Herkes zihninin berraklığı elverdiği kadar aydınlanabiliyor.

Aşıların zararlarını gören insanlar, 15 Temmuz’da “vatan millet sakarya” nidaları atıp, her yeri bâtıl yolunda giden ülkenin bayraklarıyla süsleyebiliyorlar. İçinde bulunduğumuz bâtıl, şeytani sistemi ve kuklalarını tanımamız için çok araştırıp sorgulamamız gerekiyor.

Allah (cc) hiçbir milleti başka bir millete üstün kılmamıştır. Eğer Müslüman iseniz size düşen görev sadece ve sadece İslâm’a dört elle sarılmaktır.

Ha değilseniz, o zaman bâtıllardan bâtıl seçin dilediğinizce. Rabbim size hidayet etsin.  Yalnız ben Müslümanım demeyin, inanmazlar. Ulusçuluk, milliyetçilik, Türkçülük, “vatan sana canım feda”nın İslâm’da yeri yoktur.

Allah subhanehu ve teâlâ’nın katında sizin Türk, İngiliz, Rus, Çinli vs. olmanızın zerre kadar önemi yoktur. Çünkü hiçbir millet bir diğerinden üstün değildir.

Rabbimiz katında tek geçerli olan, sizin Allah’a şirk koşmayan bir Müslim olup olmamanızdır.

Sözüm Müslüman olduğunu söyleyenlere: Bağlanacağınız ideolojileri seçerken çok dikkat edin. Tüm beşeri ideolojilerin bâtıl olduğunu bilin.


“İman edenler Allah yolunda savaşırlar. Kâfirler ise tağutun yolunda savaşırlar.” (4/Nîsa 76)

Haberlerde “şehit oldu” söylemlerini duyduğumda; bu ülke İslâm ülkesi mi ki, ölenler Allah’ın şeriatı için mi öldüler diyorum.

Bu tuğyan sistemini, bu tağutları korumak uğruna ölenlerin “şehit” olmaları mümkün değildir. Şehitlik mertebesi böyle düşürülemez.

Bu ölenlerin niyetleri iyi olabilir. Onlara bu sistemde empoze edildiği şekilde, çok kutsal olduğunu düşündükleri şeyler için (vatan, millet, devlet, bayrak, cumhurbaşkanı vs) can vermiş olabilirler. Ancak bu, hakikâtı değiştirmez.

Şehitlik mertebesi, yalnızca Allah (cc) için, Allah (cc) yolunda, O’nun hükmünü hâkim kılmak için çabalarken ölenlerin ulaştığı seviyedir.

Bu “vatan”ın, bu milletin, bu devletin; İslâm ülkesi, İslâm devleti, Allah’ın hükmünün hâkim olduğu bir toprak parçası OLMADIĞI aşikârdır.

Bu durumda, bu “vatan” için ölenler şehit olmazlar.

Allah azze ve celle en doğrusunu bilir.

 

Leave a Reply