Kudüs Nasıl Kurtarılır?

Ahhh ahh. Selanik’ten 100 yıldır esen şu uğursuz rüzgarın kesilmesi için dua ediyoruz her daim. Raşid halifelerin yönetiminde olduğu gibi, egemenliğin tek sahibi olan Rabbimizin hükümleriyle yönetilmek için tüm dualarımız…

— Alıntı —

🔹10 Kasım’da karalar bağlayan kişimsi! Sen ne yüzle Gazze’ye üzülüyorsun ya?! Kudüs’ü bu hâle siz getirdiniz! Gazze Selanik’in keffaretini ödüyor!

🔹Hilafeti kaldırdığımızda Hindistan müslümanlarının eteğimize yapışıp “Neden bizi Halifesiz bıraktınız..” diye hüngür hüngür ağlaştıkları günü hatırlıyor musunuz?

🔹Pakistan kadınlarının bebeklerinin sütünden kesip bileklerindeki takıları “Halifemiz başımızda sağ olsun!” diye Anadolu’ya gönderdikleri o demleri hatırlıyor musunuz?

🔹Madem ki hilafeti biz kaldırdık ve madem ki İslâm alemini Halifesiz bırakan biziz..Madem ki Selanik belâsını ümmete musallat eden bizim gafletimiz..

🔹 O zaman 1,5 milyar müslümana borcumuz bu bizim; Selanik’ten esen şu uğursuz rüzgarı kesmedikçe Gazze’ye meltemler uçuşmayacak..

🔹Hazreti Halife Filistin cihadına çağırsa bugün; kundaktaki bebeğini, beli tutmayan annesini bırakır milyonlarca İslâm yiğidi, Aksâ için..

🔹Halife sancak dikse İslâmbol’a; 80 yaşındaki dede, 7 yaşındaki sabi sübyan, karnı burnunda taze gelin doluşur onun gölgesine.. Öyle bi susamışız ki Halife ordusuna; beyaz kefen giyer, düğüne gider gibi tekbir ve tehlillerle sel olup akarız Aksâ uğruna..

🔹Ama indirdiler sancağı..Âlem-i İslâm’ın katili Selanik’tir.. Filistin’in canisi Selanik’tir.. Hama’nın, Buhara’nın, Keşmir’in, Kabil’in, Doğu Türkistan’ın, Suriye’nin, Yemen’in, İslâmbol’un katili Selanik’tir..

🔹“Kahrolsun İsrail!” demek kolay.. “Kahrolsun Selanik!” diyebiliyor muyuz? Selanik’in kapısında el pençe divan duran; Gazze’ye baş sağlığı dilemesin.. Katilin, kurbanının yakınlarına taziyeye gitmesi kadar iğreti duruyor çünkü..

Ayşe Merve Yönet

— Alıntı —

Leave a Reply