İslâm Cihad Dinidir

“İnsanların elleriyle kazandıkları (günahlar) sebebiyle, karada ve denizde bozgunculuk baş gösterdi. Belki (İslam’a) dönerler diye (Allah), yaptıklarının (cezasının) bir kısmını onlara tattırmaktadır.”

(30/Rûm,41)

“Doğrusu Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez. Fakat insanlar, kendilerine zulmetmektelerdir.”

(10/Yûnus,44)

İslâm barış dini olduğu kadar cihad dinidir de. Müslümanlar zalimlerle, tağutlarla kavgalıdır. Haksızlığın, zulmün ve fesadın karşısında gücü yettiğince karşı koymak imanın şartlarındandır. Çünkü Allah Teâlâ’nın her müslümana verdiği görevdir bu.

Herkes gücü yettiğince zulme ve kötülüğe eliyle, diliyle ya da kalbiyle engel olmak buğzetmek zorundadır. Ki eliyle ya da diliyle kötülüğe karşı koymayıp sadece kalpten buğzetmek imanın en zayıf hâlidir buyurur Resullullah (sav).

Tabii ki cihadın başarısı için İslâm devletini kurmak en gerekli adımlardandır. Öncelikle Allah’ın hükmünü hâkim kılalım ki, müminler izzet bulsun. İslâm devletini kuracağız ki, yeryüzündeki mazlumlara hayrımız dokunsun.

Dünyayı şu anda yönetmekte olan şeytana tapıcı küresel çete Kabal ile mücadelemizde en önemli nokta Allah’ın dininin hâkim olduğu bir devletin olmasıdır. Maalesef şu anda böyle bir devlet yok; ancak tüm çabamız, gayretimiz ve duamız bu yönde.

Bu arada, aşağıdaki video’da bahsedilen Rusya-Ukrayna savaşı da şeytani Kabal tarafından suni gündemler, suni ekonomik krizler ve kıtlık vs. yaratmak için meydana getirilen bir fitnedir. Tıpkı yalandemi gibi.

Halkları küfür sistemlerine köle etmek için hain tuzaklarını kuruyorlar insi şeytanlar. Şüphesiz Allah (cc) tuzak kuranların en hayırlısıdır. Ve bizler gibi gücü yettiğince cihad eden kulları eliyle bu tağutları zelil edecektir.

Leave a Reply