Günümüz Cahiliyesinin Putları

Artık Lat, Menat ve Uzza yok belki ama bakın neler var insanların taptığı:

1.Put: Demokrasi

Putperest: Dünya ve insanlık için en iyi, en doğru yönetim şekli demokrasidir. Kendi oyumuzla dilediğimiz yöneticiyi başa geçiriyoruz, bundan daha güzel şey olabilir mi? Bunu beğenmezsek bir sonraki seçimde diğerine oy veririz. O da çok daha güzel işler yaparak her şeyi düzeltir.

Uyanan Müslim: Ayakta uyuyorsun ne diyeyim. Hangi gelen, gideni aratmamış da daha iyi şeyler yapmış şimdiye kadar? Demokrasi seni oyalamak için uydurulmuş bir sistemdir. Başa geçenlerin hepsi sana TV’lerde gazetelerde sanki çok farklı duruşları varmış gibi gösterilse de; aslında hepsi aynı eller tarafından oynatılan, aynı amaca, yani seni köleleştirerek sömürme amacına hizmet eden kuklalardır. Bu dünya yaratıcımız Allah (cc)’ın hükmü ve kanunları ile yönetilmediği müddetçe izzeti de adaleti de barışı da elde edemeyeceksiniz.

2. Put: Milli put

Putperest: O ne demişse doğrudur, ne yapmışsa haktır. Tek doğru yol onun açtığı yolda gitmek, resimlerini heykellerini hiç bir zaman eksik etmemektir. Putumun önünde hazırolda durup saygımı sunarım, ona çiçek veririm, hatta ölüsünün bulunduğu mekânda hac ibadetimi yaparım. Orada ona mektup bile yazıyorum. Çünkü o her şeyi görür, bilir, işitir.

Uyanan Müslim: Zahirde ülkeyi düşmandan kurtarmış gibi görünse de; aslında düşmanın beynimizi ve kalbimizi istila etmesini sağlamıştır. Çağdaşlaşma (!) kisvesi altında milletin diniyle, özüyle bağını kopartıp küçük İngiltere hâline gelmesine ve böylece kendimizi bağımsızmış sanıp avuturken; aslında her anlamda ve alanda İngiltere-Batı-Dünyayı yöneten şer ehli güç odakları elinde oyuncak olup sömürülmemize-kontrol edilmemize yol açmış bir maşadır sadece.

3. Put: Bilim/Akıl

Putperest: Bu devirde bilimin çözemeyeceği konu yoktur. Bilim ne derse haktır. Bilim dışında bir yol gösterici olamaz. İnsan aklı öyle üstündür ki çözemeyeceği şey yoktur.

Uyanan Müslim: Bilginin tek kaynağı yüce yaratıcı Allah subhanehu ve teâlâ’dır. İnsanlar, kısıtlı akıllarıyla sadece ve sadece Rablerinin izin verdiği miktarda O’nun ilminden öğrenebilirler. İnsan aklının sınırlı ve kısıtlı olması sebebiyle bilim yüzyıllardır değişmekte, yüz yıl önce “bu kesinlikle böyledir” dediği şeylerin aslında bambaşka şekillerde olduğu sonradan keşfedilmektedir. İnsan aklının doğası gereği bu böyledir ve hep böyle olacaktır. Bilimin şimdi söylediği şeylerin bir 50 yıl sonra yine aynı şekilde kalacağı daima şüphelidir. Kendilerine böyle değişken bir sistemi ve böyle kısıtlı idraki olan bir aklı yol gösterici seçenlerin VAY HALİNE!!!

4. Put: Çok Sevilen Tağut Lider

Putperest: Ben onu çok seviyorum, o ne derse yaparım. Onun sayesinde ülke bir kalkındı bir gelişti, hepimizin refahı bir arttı ki sorma. Ayrıca bak adalet sistemimiz şahane, yüce liderimizin iki dudağı arasında. Bundan âlâsı mı olur? Hem zaten İslâm’ı, Allah’ın kanunu şeriatı getirecek bak.

Uyanan Müslim: Seni 20 yıldır uyutuyorlar ve hâlâ aynı yılan deliğinden ısırılmaya devam ediyorsun. 20 yıldır yapmadıklarını ebede kadar yapmayacaklar emin ol. Onların tek derdi elde ettikleri gücü, kazancı devam ettirebilmek. İnsanların dini duygularını sömürerek, koltuklarını sağlamlaştırıp saltanat sürmek. Onların nazarında Allah azze ve celle’nin hükmünün zerre kıymeti olsaydı şu anda ülke çok farklı durumda olurdu. Onlar ancak Allah’ın haramlarını helâl kılan, kendi heva ve heveslerine göre aciz kanunlar yapıp ülkeyi bununla yöneten, adaleti keyiflerine oyuncak etmiş Allah düşmanları, münafıklar, müşrikler ve kâfirlerdir.

5. Put: Para

6. Put: TV, Gazete, Medya

 

 

 

Leave a Reply