Cihad, ama nasıl?

Rasulullah Sallalahu Aleyhi ve Sellem’in kulaklarımızdan düşmemesi gereken hadisi şerifleri:
  • “Cihadın en faziletlisi, zâlim idareciye karşı hakkı haykırmaktır.”
(Ebû Davûd, Melâhim 17; Tirmizi, Fiten 13; Nesâi, Bey’at 37; İbni Mâce Fiten 20)
  • “Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltmeye çalışsın ki, bu imanın en zayıf derecesidir.”
(Müslim, İmân 78; Tirmizi, Fiten 11; Nesâi, İmân 17)
  • “Şüphesiz ki insanlar zâlimi görüp de onun zulmüne engel olmazlarsa, Allah’ın kendi katından göndereceği bir azâbı hepsine umumileştirmesi yakındır.”
(Ebû Davûd, Melâhim 17; Tirmizi, Fiten 8, İbni Mâce, Fiten 20)
——————–
Bu devlet, bu polis, bu yargı sistemi kime ve neye hizmet ediyor?? Halka mı yoksa şerli güç odaklarına mı? Sorgulama vakti geldi geçiyor. Uyanın artık bu ülkenin insanları!
Şimdi şahit olduğumuz bu zulümler karşısında sanıyorum hepimiz dilimizi kullanarak zâlim idarecilere hakkı haykırabiliriz değil mi? Bizlere en güzel örnek kılınan Aleyhissalatü vesselamın sözleri karşımızda apaçık dururken.
Bu devletin polisi, din kardeşlerimizi, aileleri zalim ve necis Çin tarafından zulme uğrayan bu mazlumları “Kabak tadı verdi artık” diyerek susturup; haklı ve sessiz/şiddetsiz protestolarına engel oluyor.
Necis Çin, kardeşlerimize her türlü zulmü reva görürken, tepemizdeki tağutlar Çin’le el ele kol kola işbirliği içinde. Onların deneysel aşılarına milyonlarca para dökerek, kendi halkını ZORLA ve TEHDİTLE kobay etmekten çekinmiyor.
Yargı deseniz, tek suçu gerçek İslâm’ı, bizlerden yıllar boyu saklanıp gizlenmeye çalışılan gerçek dinimizi anlatan âlimlere, hiç bir delile dayanmadan, son derece keyfi biçimde yıllarca hapis cezası verip, zindanlarda zulmedebiliyor. Emir kimden geliyor sizce?
O zaman biz Müslimlere düşen görevlerin en minimumu bunları kalben buğz etmek (ki imanın en zayıf hâlidir bu); daha iyisi hepimizin vakıf olduğu sosyal medyada, arkadaş toplantılarında hakkı haykırmak; en iyisi ise bu zulmü el ile ortadan kaldırmaya çalışmak, muvahhid Müslimler olarak bir araya toplanmak ve beraber davet yapmaya devam etmektir.

Leave a Reply