Çağımızın Putu: Demokrasi

“Allah ve Resûl’ü bir şeye hükmettiğinde, mümin erkek ve mümin kadının o işlerinde seçim hakları yoktur. Kim de Allah’a ve Resûl’üne isyan ederse, muhakkak ki apaçık bir sapıklıkla sapmıştır.”

(33/Ahzâb 36)

Allah (cc) ve Allah Resulü (sav) dünya hayatındaki yönetim hakkında çok şeye hükmettikleri hâlde, biz insanlara ne oluyor da bu hüküm verilmiş konularda kendimizde tercih hakkı olduğunu düşünüyoruz??

Kendimize küfür meclisleri kurup, Rabbimizin zaten hükmettiği konularla ilgili, “bakalım toplumun çoğunluğu ne düşünüyor bu konu hakkında, parti kuralım, seçim yapalım, oy verelim, çoğunluk ne diyorsa ona göre kanunlar uyduralım” deyip haddimizi fazlasıyla aşıyoruz.

Üstelik bu yaptığımızı da “demokrasi”, “seçme ve seçilme hakkı” adı altında bir de putlaştırıp, üzerine toz kondurmuyoruz!

İman etmiş insanlar için yukarıdaki ayette büyük ibret var. Rabbimiz, Kur’an’da ve sünnette hükmü verilmiş konular hakkında SİZİN SEÇİM HAKKINIZ YOKTUR diyor! Daha açık nasıl ifade edilebilir ki?

Kim de buna rağmen, “Hayır ben nasıl yönetileceğime kendim karar veririm, bir sürü parti var, dilediğime oy veririm, onlar da çoğunluğun zevk ve hevasına uygun kanunlar yapar” diyorsa, O KİŞİ APAÇIK BİR SAPKINLIKLA SAPMIŞTIR.

Anlayacağınız üzere, ülkede ve dünyada TOPLUMLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU bu batıl düşüncenin destekçisi olduğundan, SAPKINDIR. Allah’a (cc) ve Resul’üne (sav) tam bir şekilde iman etmiş olan muvahhidler müstesna.

Zaten ülkenin, dünyanın içinde bulunduğu hâllerden, gidişattan; sapkınlar tarafından yönetildiğimiz aşikâr değil mi?

Leave a Reply